Ürünlerimiz

Çok Elektrotlu Doğru Akım Özdirenç (DAÖ) Cihazı ve Manuel Switch-Box


Şirketimiz bünyesinde yapımı tamamlanan ve deneme aşamasında olan DAÖ cihazı halen test aşamasında olup, tek kanallı çalışabilmekte ve aşağıda resmi verilen Manuel Switch Box ve çok elektrot kablosu ile 128 elektrot ile ölçüm yapılabilmektedir. Cihaz sipariş üzerine üretilmekte olup, üretim aşaması 6 ay (deneme testleri dahil) sürmektedir. DAÖ cihazının özellikleri aşağıda verilmiştir.

  • 2500 MiliAmper’e kadar akım verilebilmektedir.
  • MikroVolt mertebesinde hassas gerilim ölçülebilmektedir.
 

Polarize Olmayan Elektrot

Polarize olmayan elektrotlar, özellikle ManyetoTellürik (MT), Doğru Akım Özdirenç (DAÖ), Yapay Uçlaşma (YU) ve Doğal Uçlaşma (DU) yer-elektrik ve elektromanyetik ölçümlerde kullanılır. Kutuplaşmayan elektrotlarımız, şirketimizin bünyesinde yapısındaki kimyasal ve kullanılan materyallere göre 2 şekilde üretilmektedir. Polarize olmayan elektrotlarımız, ADU (Metronix Geophysics), MTU (Phoenix Geophysics), ZEN (Zonge International), Syscal (IRIS Instruments) olmak üzere birçok jeofizik ölçüm cihazıyla uyumludur.
b) Kutuplaşmayan Cu-CuSO4 Elektrotlar

-------------------------------------


Cu-CuSO4 elektrotlarımızın resmi aşağıda verilmektedir. Dış çeperi plastikten oluşmakta ve altta seramik levha bulunmaktadır. İçerisinde bakır çubuk ile CuSO4-su karışımı bulunmaktadır.